Bahar gelir hoş gelir; Baharda gezmelik yerler listesi

İtiraf etmeliyim şimdi pc başındayım ama içerden bir ses ” dışarı çıık” ” bisiklet süür” “geez” diye dürtüyor. Hele bir de yan taraftan Vivaldi’nin Bahar’ı çalıyorsa gelsin hayaller gitsin gezme planları. Eminim kimsenin itirazı olmaz bahar bir yılın en güzel mevsimi. Doğanın kendini tekrar yinelemesi gibi insanlar da kendilerini yeniliyor. Bahçesi olan şanslı insanlar domatesini ekiyor, çileğin etrafını kazıyor, sarımsaklarını çıkarıp biraz nadasa bırakıyor. Laleler, vişneler, manolyalar, erik ağaçları hepsi çiçek çiçek oluyor.

Efenim böylesine nefis bir mevsimde şunlar yapılmalı;

Yakın bölgede papatya, menekşe tarlası keşfi, ormanlara yakın bölgelerde düzlüklerde papatyalar tane tane olmaz, tarla tarla olur. Menekşe tek tüktür ama papatya tarlalarının arasında minik kafalarına rast gelmeniz olası. Yabanıl menekşelerin rengi görmeye alıştığımız menekşelerde biraz daha küçük ve soluk olur.

tapatya tarlasi

Bisiklete atlamaca, işte artık bahane yok. O bisiklet tüm kışı geçirdiği yerden çıkmalı. Zinciri yağlanmalı, paslarından arındırmalı ve yola çıkılmalı işte. Nereye gittiğiniz önemli değil çünkü bahar rüzgarı yanağınıza tatlı tatlı esecektir. Tabi sele o kadar tatlı esmeyebilir..

baharda tisiklet

En yakın gerçek doğal su kaynağı, bu şekilde hitap etmem saçma ve komik ama suyumuzun kaynağını hiç göremememiz çok acaip değil mi? Hani bırakın Orhan Veli’nin bedava acı suyunu havasını.. Gerçek doğal kaynak su tadını unutacağız diye bile düşünüyorum. İçtiğimiz sulara göre biraz daha kireçli daha tok tok çünkü bu doğal kaynaklar. Gerçi bölgeden bölgeye değişiyordur..

Gerçek köy kahvesinde çay içme, ben normalde kahveciyim biliyorsunuz ama bu köy kahvehanelerindeki çayın lezzeti ve rengi bir başka yahu..Normalde çok yüksek meblalar ödeyip çayın tadını hiç beğenmediğimden içmiyordum. Ama köy kahvelerinde ucuza lezzetli çay keyfi sahiden bir başka.. 

koykahvecayi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s