Uçak bileti kampanya hileleri

Bu aralar uçak bileti kampanyalarına hep kılım. Çünkü kampanya katılım koşullarını tek tek okudunuğuzda ve başka kaynaklardan da baktığınızda bir bakıyorsunuz ki astarı yüzünden pahalıya geliyor!

Kampanyasız hali neredeyse daha uygun.

Sevgili pazarlama uzmanları. Geceli gündüzlü çalışıyor, fikir üretiyor kağıtlara döküyor ve peşinden koşuşturuyorsunuz. Görüyoruz. Ancak atladığınız bir şey var. Alıcılar da artık sizin gibi geceli gündüzlü takip ediyor daha iyisini, daha uygun fiyatlısını bulmak için.

Neden mi bahsediyorum?

1.Phillips uçurbeniandroidtv -uçurmabeni android tv  kampanyası

Örneğin Phillips TV’nin #ucurbeniandroittv diye bir kampanyası var. Aldığınız TV karşılığı sizi uçurmayı vaat ediyor. Vergiler size ait. Ama neredeyse tamamen ilizyon. İlk numaraları size uçmak istediğiniz yeri seçiyormuş ilizyonu yaratmak. Kurdukları web sitelerinde sadece belli destinasyonları 1.,2.,3. tercih diye seçiyorsunuz. Benim gitmek istediğim Berlin vardı. Ama 2 ve 3. tercihime Berlin yazamadım. Mecburen Paris ve Londra diye seçtim. En az tercih ettiğim şehir olan Londradan bir bilet vaad ettiler ve vergi diye istedikleri tutar 90€ idi. Bilet önerdikileri gün kontrol ettiğimde ise total biletin ederi buydu zaten. Onların ödeyeceği vergi hariç tutarı bir kontrol edeyim dedim Üç TL çıktı. Rakamla 3 TL. Peki hadi SAW bana çok uzak aynı bileti IST’den verin uçayım dedim. Internetten bu esnada yine kontrol ediyorum rakam aynı 90€. Sisteme düşüyor biz bildiriyoruz, başka türlü olmuyor vb. diye saçmalıyor karşımdaki yetkili. E öyle bileti ben de bulurum dedim ve en azından ödeyeceğim 90€ bedeli gitmek istediğim bir rotaya harcarım. Bilet veriyoruz dedikleri şey size ucuza bilet bulmak aslında.

2.THY sevdiğinizi 1 dolara rüya gibi şehirlere uçurun kampanyası

1 dolara bilet kampanyasında da vergiler dahil değil ve bu kampanyadan faydalanmak istiyorsanız 444’lü numara veya acentelerden başvuru yapmanız gerekiyor. İnternetten satın alma yapamıyorsunuz. Bu şekilde bir fiyat alıp internette te iki kişi aynı rotaya uçuş fiyatına bir bakın bakalım hangisi daha uygun fiyatlı çıkıyor? 🙂

Ah ah Norwegian Airlines ne güzeldi. Kandırmaca mandırmaca yok. Sizin ödeyeceğiniz tutar yazıyor daima. Biri 20€ diğeri 30€’luk uçuşlar yapmıştım. (Onboard  wifi internet keyfi de var üstelik.)

Şmdilerde de Rynair’in 10€’ya uçuş kampanyaları var.

Böyle şeffaf, net uçuş kampanyalarının darısı başımıza diyorum.

2185557255_b2b8b67e0c_b

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s